Воскресенье, 19.05.2024, 03:26 | RSS | Приветствую Вас Гость

Квітучого, по справжньому теплого весіннього дня, 19 квітня 2018 року, адміністрація Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, працівники та учні, гостинно привітали на своєму подвір’ї з хлібом, сіллю й щирими словами, делегатів Всеукраїнської акції «Потяг Єднання України», «Труханівська Січ». Гості пройшли до стін навчального закладу і були приємно вражені виставкою творчих робіт учнівської молоді гуртка «Бісероплетіння», а також історичними експонатами предметів побутового вжитку кримськотатарського народу. Члени делегації із неабиякою  зацікавленістю розглядали презентоване, ставили багато запитань керівникам гуртків, приміряли кримськотатарські фески.

Після оглядової екскурсії оновленою школою, всіх запросили для перегляду заходу, який був підготовлений учнями на знак єдності зі Всеукраїнською акцією «Потяг Єднання України», «Труханівська Січ», під  чуйним керівництвом директора Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Люмановим Л.І., заступника директора з виховної роботи Зикової С.О. та вчителів кримськотатарської мови і літератури Люманової С.Ф., Мамутової С.С. та іншими. Окрім делегації в цей день почесною гостею була заступник начальника відділу освіти Бондарева Г.Д. Старшокласники з почуттям любові розповіли про незвичайність своєї школи і з великою повагою ознайомили із деякими трагічними сторінками історії кримськотатарського народу. Пісні, які лунали трьома мовами, «1944» (Максименко Діана 7 клас), «Гузель Кирим» (Еміратлі Зарема 6 клас) та «Мова єднання» (Белікова Діана 8 клас) викликали хвилю оплесків, а в декого, навіть на очах з’явились сльозинки від почуття гордості за нашу країну, її нащадків та їх неосяжний талант.

Маленькі патріоти, учні 1- 2 класів у святкових національних костюмах, із сонячними посмішками на обличчях, зачарували присутніх віршами кримськотатарських письменників. Під час заходу, на якому переспівувались українська і кримськотатарська мови, відбувся діалог із гостями. Гості, навіть мали змогу вивчити декілька слів, такою мелодійною кримськотатарською мовою. По закінченню присутні не приховуючи надзвичайного задоволення від побаченого та почутого висловили щирі слова подяки всім, хто приймав участь у підготовці до зустрічі з ними, за теплий прийом та незабутні враження. Представники Конотопської школи І-ІІІ ступенів №2 подарували на згадку про себе шкільне приладдя. А Бекірову Ельвіну, ученицю 9-Б класу, за її презентовані роботи на виставці, відзначили пам’ятним подарунком. Люманов Л.І., директор Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, як справжній господар школи, також не залишив гостей без подарунків. Прапор кримськотатарського народу і національні солодощі, делегація забрала з собою на згадку про цей день у подальшу подорож.